Tematyka strony ivakalina.pl

Tematyka

MOJA STRONA

Tematyka strony ivakalina.pl
Dmuchawiec

Tematyka Strony ivakalina.pl
Napisałam na obrazku w nagłówku, że wszystko jest zm
ienne, nietrwałe i niepewne, a jedyna pewność, to brak pewności. Konstatacja ta odnosi się do spraw wielkich i ważnych: człowieka, świata, przyrody, wszystkiego, co nas otacza. W moim przekonaniu – dosłownie wszystkiego! A zatem może dotyczyć również drobnych spraw. Także i mojej STRONY internetowej. Dzisiaj nie wiem dokładnie, jaka będzie moja STRONA, co się na niej znajdzie, jaki ostatecznie będzie jej profil. To są moje początki.

Zaczęłam próbować ponad rok wcześniej na darmowej stronie WordPressa, a ta obecna była przygotowywana i została upubliczniona

07.08.2017 r.

Umieszczam tu treści o rozmaitej tematyce oraz o różnym charakterze (wszystkie zgodnie z prawem autorskim). Znajdą się tu zatem zarówno

 • opracowania tekstów innych autorów (wskazanych z nazwiska lub inicjałów oraz cytaty zaopatrzone odpowiednim przypisem, odsyłaczem),
 • jak i (główniemoje własne
  • (1) z zakresu filozofii i nauki (szeroko rozumianej)
  • (2) dłuższe lub krótsze formy literackie pisane prozą
  • (3) formy literackie wierszowane. Na STRONIE zamieszczam też
  • (4) inny jeszcze gatunek literacki – modny ostatnio – mianowicie BLOG (na razie jeden).

W jakim kierunku rozwinie się moja STRONA i czy w ogóle się rozwinie, tego w tej chwili nie wiem(?).

Po co, dlaczego i dla kogo stworzyłam STRONĘ?

Po pierwsze – dla siebie. Dla przyjemności tworzenia czegoś, także dlatego, że muszę przy okazji uczyć się czegoś nowego.

Tak długo, jak będzie wydawała mi się sensowna tego rodzaju aktywność, będę prowadzić STRONĘ.

Tematyka strony ivakalina.plTreści i sam dobór tematyki na STRONIE mają charakter:

 • informacyjny,
 • mają pomagać w nauce uczniom,
 • studentom i doktorantom
 • oraz służyć wszystkim tym, którzy lubią coś wiedzieć lub chcą się dowiedzieć;
 • teksty literackie – są dla tych, którzy po prostu lubią czytać.

Intelektualiści wiedzą, że nastały teraz takie czasy, że z rozmaitych powodów trzeba nieustannie poszerzać swój zasób wiedzy, czyli słynne longlife learning – wciąż aktualne.

 

 

Tematyka strony ivakalina.plWPISY

umieściłam w kilku KATEGORIACH (niektóre WPISY zakwalifikowałam do dwóch kategorii). Zaznaczam, że sukcesywnie tematyka jest poszerzana. W miarę możliwości zamieszczam kolejne WPISY, a także dodaję (w razie potrzeby) KATEGORIE (zob. na Pasku bocznym).

 

 

STRONY i KATEGORIE

Strona główna → MENU

zawiera kilka podStron, takich jak:

BLOG, TEMATYKA, FILOZOFIA, O EUGENICE, NAUKA, SCRIBO, O SOBIE

Tematyka

W tych kilku dużych grupach tematycznych będę starała się umieszczać poszczególne kategorie i podkategorie.

 

BLOG – na razie jeden – pt. Jaskółka

TEMATYKA – zawiera podstawowe informacje o całej STRONIE.

 

O FILOZOFII – obejmuje kategorie: FILOZOFIA
(mam zamiar tu umieszczać tematy, które nie zostały zakwalifikowane do pozostałych kategorii filozoficznych), następnie FILOZOFIA NAUKIFILOZOFIA PRZYRODY i KOSMOLOGIAONTOLOGIA, SYLWIA PYTA.

 

O EUGENICE – materiał opracowany jest z filozoficznego punktu widzenia. Będę umieszczać tu treści związane tematycznie z szeroko pojmowaną eugeniką, które znajdą się w kategorii EUGENIKA. Z czasem znajdą się (mam nadzieję) inne jeszcze podkategorie.

Tematyka strony ivakalina.pl

 

NAUKA– znajdą się tu WPISY z różnych dyscyplin naukowych. Jeśli z zakresu konkretnej nauki szczegółowej opracuję kilka wpisów, utworzę odrębną KATEGORIĘ. Na razie mam kategorie: MATEMATYKA, MEDYCYNA.

SCRIBO (łac. – piszę) – zawiera kilka kategorii z dziedziny literackiej: DYGRESJE (wstawki literackie na odprężenie), EPIZODY (krótkie formy literackie), LIRYKA (wiersze, teksty piosenek), KOMENTARZE I REFLEKSJE (krótkie teksty na rozmaite tematy, zazwyczaj bieżące).

 

Tem. str. ivakalina.pl

O SOBIE –  Tak trudno coś sensownego o sobie napisać… Właściwie już cała STRONA mówi coś o mnie. Tymczasem, niech umieszczone tam obrazki przemawiają.

Oznaczenia grupy tematycznej (podkategorii) w ramach Kategorii

 • Eugenika: (Ra) – Rasy, (EuP) – eugenika polska
 • Ontologia: (On)
 • Blog: Jaskółka (BJ)
 • w kategorii Filozofia kwestie dotyczące światopoglądu (niem. Weltanschaung), ideologii, filozofii Adolfa Hitlera i Rzeszy Niemieckiej (Welt); hedonizmu – (He); rozwój nauki – (RoN)
Strona Główna

Od góry pokazuje ostatni Wpis (oraz inne z tej samej kategorii). Poniżej wyświetla kilka kategorii z mojego bloga z tytułami wpisów i krótkie opisy. Każdy wpis opatrzony jest obrazkiem wyróżniającym, żeby można było lepiej zapamiętać dany wpis, gdyby ktoś chciał do niego wrócić.

Strona jest w (delikatnej) przebudowie. Muszę przyznać, że nie wiedziałam, iż po przeniesieniu treści i zmianie motywu wszystko (dosłownie) się “posypie”, np. brakowało niektórych obrazków, a przypisy zniknęły. Chyba udało się to naprawić.

Jak zazwyczaj, na górze umieszczone jest MENU. Są to jednocześnie strony bloga. Niektóre strony Menu są rozwijane, pokazując poszczególne kategorie. Mam nadzieję, że organizacja strony będzie wystarczająco czytelna, a tematyka Strony ivakalina.pl  ciekawa.

Na dole (oraz na Pasku bocznym) znajduje się mój adres mailowy.

Iva Kalina

ivakalina18@gmail.com