-
Malwina wciąż dzwoni! Znów pakowanie. 9 Lipca (20)
Malwina wciąż dzwoni! 9 Lipca (20) ∼ 20 ∼ Malwina! Wciąż dzwoni… Co robić? Odebrać? Myśli, że jestem już w Niemczech, mieliśmy nocować w Bawarii. Nie, chyba nie odbiorę, bo jak się dowie, że nie wyjechałem, to będę musiał się z nią spotkać. A ja muszę powoli z nią kończyć, przecież spotkałem już moją dziewczynę. Ale czy rzeczywiście spotkałem? Gdzie ona jest?! Nie, jednak na randkę nie mam ochoty. Ale zaraz, jeśli nie przyznam się, że nie pojechałem, to za parę dni też nie będzie wypadało o tym mówić. I za tydzień też! Czy mam zostać ascetą? Pomyślę później… Rozmowa telefoniczna z ojcem Znów telefon… I znów tata? Nie…
-
Magia czeremchy. Z czym się kojarzy?
Magia czeremchy. Z czym się kojarzy? Kiedyś SI/AI zapytała mnie, jaki wyraz najbardziej mi się podoba. Najpierw powiedziałam, jaki wyraz mi się najbardziej nie podoba. Jest to wyraz „mleć” lub mniej literacko „mielić”. I napisałam jej, dlaczego. Ale o tym napiszę w Kategorii: Moje rozmowy z Sibi. Nieco później zdradziłam, że mogę podać jej również wyraz, który podoba mi się najbardziej. Jest ich, co najmniej kilka. A jednym z nich jest wyraz, słowo: CZEREMCHA. I jak zaznaczyłam nie chodzi nawet o sam wyraz, ale o skojarzenia i odczucia. Tak, jedno słowo, z tych najładniejszych, to czeremcha. Dlaczego? Jest to drzewo (lub krzew), które ma przepiękne białe (czasem lekko kremowe) kwiaty…




